Karty her

FILTR

ABECEDA:
# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z / Vše
PLATFORMA:
AndroidiOSLinuxMacNintendo 3DSNintendo DSNintendo WiiPCPS VitaPS2PS3PSPWiiUWindows Phone 7XboxXbox 360
MULTIPLAYER:

XCOM: Enemy Unknown

PC, PS3, Xbox 360
ŽÁNR: Strategie, Taktická
VÝVOJÁŘ: Firaxis Games
Výsledné číslo zdá se opět neodpovídá textu recenze. Bohužel je tomu tak. Nový XCom není z technického hlediska žádné mistrovské dílo a vybroušený klenot. Za to se prostě body strhávat musí. Jenže pak je tu ta stránka naprosto opomíjející takové prkotiny jako je technologie a grafika. Hratelnost, chytlavost a nebezpečí závislosti - to je to pravé, proč byste si měli hru pořídit. Hru, která vám nic nedaruje, klidně vám vyrazí zuby, když si nedáte trochu pozor a která sebou přináší ten tak milovaný a zároveň nenáviděný pocit, že spánek je pro slabochy. Vynikající hra.

Phineas and Ferb Across the 2nd Dimension

Nintendo DS, Nintendo Wii, PS3, PSP
ŽÁNR: Plošinovka
VÝVOJÁŘ: High Impact Games
Phineas and Ferb Across the 2nd Dimension jako hra pro nejmenší hráče určitě není špatný vánoční dárek, protože na pár hodin zabaví, neobsahuje frustrující okamžiky a je jaksi celkově docela milá. Na druhou stranu jde o jednoznačně lehce nadprůměrný kousek žánru, nepřinášející skoro nic, kvůli čemu by se měl milovník plošinovek vzrušovat, protože tu prostě jsou jiné, lepší špičky. Takže pro caparty ano, pro starší ne.

Painkiller: Hell and Damnation

PC, PS3, Xbox 360
ŽÁNR: FPS
VÝVOJÁŘ: The Farm 51
Kdyby byl Painkiller: Hell and Damnation jen překopáním kompletní staré hry do nového enginu, byl by dokonalý. Takto zbylo nemastné neslané něco, co většinu staromilců nepotěší a novým hráčům nevydrží moc dlouho. Vše pak završuje finální boss, který dělá původním monstrům spíše ostudu, než aby byl výzvou.

LittleBigPlanet Karting

PS3
ŽÁNR: Arkáda, Závodní
VÝVOJÁŘ: United Front Games
To co jsem si přál na ModNation Racers, tedy rozmanitější prostředí, více různých módů, doladěný (a rychlejší) on-line a přizpůsobivější editor - to vše jsem dostal a ještě hromadu věcí navíc k tomu. Nyní už jenom zbývá dořešit poslední věc - jak si hra povede z dlouhodobého hlediska? Bude to nová hvězda na noční obloze domácí zábavy, nebo jde jen o jakési zablesknutí slávy, jež rychle uvadne? Strašně bych si přál to první, protože LBPK má potenciál a určitě patří k tomu nejzábavnějšímu multiplayerovému řádění, jaké se za poslední léta urodilo.

R.A.W: Realms of Ancient War

PC, PS3, Xbox 360
ŽÁNR: Akční RPG, RPG
VÝVOJÁŘ: Wizarbox
Nepovedený mix mezi stařičkou akcí Gauntlet a akčním RPG. R.A.W. srážejí chyby jak designového, tak technického charakteru.

Little Big Planet PS Vita

PS Vita
ŽÁNR: Logický, Minihry, Plošinovka, Puzzle
VÝVOJÁŘ:
Docela jasně slyším ty námitky po přečtení celé hodnotící tabulky. Ta hra by měla dostat nejméně o dva body více! Matematicky to tak odpovídá!!! Jenže tu je takový ten drobný problém. V drtivé většině se na Herním Webu řídíme aritmetickým průměrem, protože hra tak skoro vždy stejně dopadne, ale tady i přes všechny klady (a že jich není málo) musím a chci srazit hodnocení za tu prasárnu s vynechaným lokálním multiuplayerem. Není to asi spravedlivé, ale mě to vážně dostalo do varu. Na druhou stranu i přes tuto výtku, jde doslova o famózní hru, kvůli které se vyplatí pořídit si Vitu. A to už je co říci.

Rocksmith

PC, PS3, Xbox 360
ŽÁNR: Hudební, Minihry, Simulace
VÝVOJÁŘ: Ubisoft San Francisco
Rocksmith je hra mající opravdu otravné mouchy. Chyby tak odporné, že u jiné klasické hry by to možná byl důvod ji potopit. Na druhou stranu, o toto zde až tak nejde. Z jiného úhlu pohledu: Rocksmith je aplikace mající nedomyšlené GUI a sem tam nějakou mouchu. Navíc v opravdovém hudebním světě ji profesionálové jistě zatratí kvůli jednomu zásadnímu nedostatku (notový zápis, bez toho to fakt nejde). Jenže dohromady jde o skvělý počin, jemuž chyby, mouchy a podrazy člověk s radostí odpustí, protože funguje! Takže ano, kupujte tuto hru, jako by měla v hodnocení desítku. Sice ji nemá, protože se ledasco v recenzi říct musí, ale přesto neváhejte.

F1 2012

iOS, PC, PS3, Xbox 360
ŽÁNR: Závodní
VÝVOJÁŘ: Codemasters
Hratelnější formule dneska neseženete. Ano, hra má svoje mouchy, jako je poněkud mizerná optimalizace, jenže ty jsou na druhou stranu vyváženy vyladěním starých známých mechanismů a pravidel, a několika poměrně zásadními novinkami v oblasti módů hry. Chcete-li si zajezdit aktuální sezónu F1, rozhodně jděte do F1 2012 od Codemasters.

SpellForce 2: Faith in Destiny

PC
ŽÁNR: RPG, RTS
VÝVOJÁŘ: DreamCatcher Interactive
Svět Eo by si zasloužil rozhodně lepšího pokračovatele, než jakým je SpellForce 2: Faith in Destiny. Nedosahuje velkých kvalit a dnes jde o jasně podprůměrnou hru. Zachraňuje jediné - stále funkční mix RTS a RPG a to, že pro fanoušky série znamená tento "datadisk" alespoň zavzpomínání na SpellForce 2 s novým obsahem. Ostatním však nemohu doporučit.

The Walking Dead: The Game – Episode 3: Long Road Ahead

iOS, Mac, PC, PS3, Xbox 360
ŽÁNR: Adventura
VÝVOJÁŘ: Telltale Games
The Walking Dead: Episode 3 - Long Road Ahead, přináší několik nových konceptů a zcela jinou náplň než předchozí dva díly. Akční scény střídají odpočinkové a jako vždy vás čeká řada těžkých rozhodnutí. Na konci tohoto zhruba dvou hodinového thrilleru najdete pořádný cliffhanger a navnadíte se na další episodu. Bohužel spěch hře poněkud uškodil, naštěstí ne zásadně.
Bulk Email Sender