HerniWeb

Možná jste si toho všimli, možná ne, ale je tomu tak – naše cíle a plány byly zhaceny a titulní strana, které jsme dali skoro tři roky svého života a neustálé práce ve volném čase, umřela v půlce prosince 2012.

Proč?

HerniWeb.cz potkalo od začátku roku několik problémů, ať už na straně technické (neustálé výpadky, zpomalení a napadání ze strany hackerů), tak i na straně lidské, kteréžto problémy vypluly na povrch až díky těm technickým. V úvodu se nebudeme zabývat proč se tak stalo, avšak vězte, že ačkoliv se naše redakční parta snažila jak jen mohla, nešlo s tím nic udělat a stalo se.

Proto se teď posmutněle loučíme se slzou v oku a vědomím, že naše titulní dítko HerníhoWebu padlo k zemi. Doufáme však, že jste nás rádi četli, navštěvovali nás zde i na festivalech a popíjeli tam s námi na zdraví, bavili se a udržovali příjemnou geekovsky laděnou náladičku.

Bude nějaká budoucnost?

Happy-end to tentokrát, jako kdysi na jiných serverech, nebude. Pokračování této stránky, které jsme pro vás chtěli nachystat, se nakonec nepovedlo učinit. Ovšem není to až tak špatné, jak se zdá. Přece jenom nás potkáte i v budoucnu. Někteří z členů redakce budou nadále pokračovat na Festivalech fantazie a valná většina též v tom, co nás všechny tolik bavilo a proč jsme začali dělat taktéž zde – ve psaní o videohrách. A to nejenom na svých blozích, na nichž jsme začínali (odkazy naleznete v rozloučeních níže), avšak i na větších portálech; ve spolupráci s webem RPGčeštiny.cz a jeho zakladatelem, známým českým překladatelem RPG her (Mass Effect, Dragon Age, Deus Ex a další), Markem Tvrdým.

Ale teď už k našim rozloučením s Vámi, milí čtenáři.

Rozloučení Ivana “Jezka” Jeziorka, redaktor

Zdravím vás, moji milí čtenáři. Ač nejsem na webu tím, kdo by se zde vyskytoval zrovna nějak dlouho, považuju za svou povinnost se s vámi rozloučit. Na Herním Webu mi byla ze začátku nabídnuta možnost sdělit své životní postřehy související s hraním videoher a rolí otce. Doufám, že si tento deníček našel své pravidelné čtenáře, za což jsem jim/vám neskonale vděčný. Byla to velice příjemná část mého života.

Časem jsem se dostal i do role novinkáře a občasného recenzenta a i když mi moje rodinné a pracovní vytížení nedovolovalo stíhat vydávat články tak, jak bych chtěl, tak jsem si této možnosti vážil. Doufám, že si mé snahy nevšiml jen šéfredaktor a ostatní v redakci ;-)

Takže moji milí, dcerka už pomalu usíná a jelikož jsme celý den řešili jízdu na tygrovi, chov draků a oblíbenou barvu koně, tak jsem již mentálně zcela vysosán a nenapadá mne bůhví jak vtipné rozloučení. Za svou osobu vám moc děkuji za přízeň a doufám, že se v internetovém oceánu nepotkáváme naposled. Ať vás Síla doprovází!

Rozloučení Ondřeje “Glokyho” Maláče, redaktor

Pokud mne paměť neklame, byl jsem poslední kdo se k redakci webu připojil a tudíž zde působil pouze necelého půl roku. Nevím jak se budou čtenáři potýkat s mou nepřítomností, ale doufám, že si na mne aspoň vzpomenete. Moc jsem si toho ani nenapsal, ale velice rychle se každodení rutina novinkování stala naprostou přirozeností a já konečně dělal to, co jsem chtěl celé roky. Hlavně jsem mohl využít své obsáhlé znalosti o videohrách, když už jsem jejich sběrem strávil celé roky.

Přes tak krátkou působnost, jsem zde získal cennou zkušenost a sebevědomí, protože za prvních asi deset kusů jsem se strašně styděl, ale nějak jsem to překonal a pokračoval dál ve psaní spolu s příjemným kolektivem kolegů. Je škoda, že musím odejít, když jsem sotva přišel, ale nevadí, navíc se dál držím Dreamora, jemuž také děkuju za důvěru a příležitost zde působit, takže o mne ještě bude slyšet. Ale s úsměvem na mne můžete vzpomínat u krásných, optimistických Kostkách v podání mne a vždy zářícího Dreamora. Nebo pokud se vám bude moc stýskat, přidat si mne na Twitteru, či Facebooku (Ondřej Gloky Maláč). Předem říkám FB zlo, na Twitteru jsem aktivnější. V budoucnu tu najdete na kterých projektech jsem aktivní, popřípadě mé postřehy k herní scéně.

Loučím se s vámi s úsměvem na tváři, leč je poněkud hořký a těším se na vás v budoucnu, hlavně na různých akcích.

Nikola Marko rozloučení, redaktor

Vážení čtenáři a fanoušci (no, alespoň jeden o kterém vím na jisto. Zdravím brácho), je čas si dát v jistém směru sbohem. Když mne před třemi lety Pepe Netrh zlanařil na psaní do tohoto webu, nečekal jsem, že to bude taková řehole. Udělal to velmi chytře, protože mi hned z kraje jako úplatek nabídl novou hru na zrecenzování. Že se ta hra nakonec neukázala až tak skvělá, je už trošku jiný příběh. Po tři roky každý týden psát Sloupek a do toho ještě recenze, případně pár témat – povím vám, byla to fuška, kterou tenkrát vědět to co vím dnes, jen těžko bych na ni znovu kývnul (zaplať pán bůh, že jsem odmítl novinkování). Nebo ano, ale trochu bych si to udělal lehčí. Na druhou stranu mi to ale přineslo spoustu prostoru pro profesionální růst, poznal jsem několik fajn lidí, konečně po dlouhých letech slibů sama sobě se dostal na výstavu do Kolína a jako bonus došlo i k rozšíření herní knihovny, přičemž jsem přišel na chuť některým žánrům. Osobně doufám, že mé působení zde alespoň některé z vás zaujalo a těšili jste se na neděli, až vyjde nový díl tohoto dlouhého seriálu. Nakonec není větší radosti pisálkovo, než když jeho dílo opravdu vidí světlo světa a nikoliv jen temnotu šuplíku, respektive složky na HDD jak je dnes, v moderní elektronické době spíš obvyklejší.

Co do budoucna? Chlapci z redakce mají velké plány ohledně potencionálních nových webů, takže pokud se podaří nějaký projekt dotáhnout do funkčního stádia a jestli se náhodou něco nestane (mohl by přeci jenom přijít ten konec světa. Koneckonců – kdo ví, jak vlastně doopravdy na tom ti Máyové byly s tou matematikou že?), snad se zase v nějaké podobné sestavě sejdeme. Do té doby jestli vážení čtenáři máte zájem o další výplody mé choré mysli, navštivte zde blog, jež jsem z nějakého nostalgického důvodu udržoval celá ta léta a dnes jako kdy ho člověk najde. Všechno nejlepší do nového roku přeji příznivcům dobrých her a tolerantním lidem, kteří nás nechávají hrát. No a těm co nám ve hraní brání, či hraní přímo odsuzují přeji, aby nám alespoň dali svatý pokoj a starali se o své, když už nic jiného.

Rozloučení Lukáše “Sattera” Středuly, zástupce šéfredaktora

Začínal jsem zde v únoru roku 2010 jako běžný redaktůrek neumějící nic. Psát, číst, dýchat, mluvit, prostě naprostý zelenáč jako řemen, potřebující bič a drezůru. Brzy jsem však svoji šanci psát zde využil a troufám si tvrdit, že se ctí. Nejenom, že jsem se přestal toliko stydět za své výplody a bláboly, ale dostalo se mi i možnosti rozhodovat, jak dále bude titulka HerniWeb.cz směřovat. Jak ji vylepšit, zeštíhlit, a kde naopak nabrat pár kilo, aby postavička měla lepší tvary.

Prošel jsem novinkovou sekcí, na čas ji vedl, a nakonec se vydal na dráhu zástupce šéfredaktora. Kolik to bylo najednou povinností pro jednu osobu, moji maličkost, to až hanba mluvit. Málem jsem nespal a navíc často moje práce ani nešla vidět – byla totiž nejčastěji v pozadí běžného dění. Protože jsem se ale snažil a odhodlání jsem si dokázal udržet i přes počáteční obtíže, věřil jsem v zářnou budoucnost projektu. Jednu dobu se dokonce začala tvořit.

Jak už však víte, nepovedla se vyplnit. A to je důvod, moji milí a drazí čtenáři, proč se teď loučíme.

Nechť vaše cesty vedou daleko a šťastně, a ať vám dají i kdyby jen zlomek toho, co mně HW za ty skoro tři roky. Byla to úžasná zkušenost a doufám, že se brzy někde zase potkáme a uplatním to, co jsem se zde za ty roky naučil. Zatím mne můžete sledovat na znovutvořeném blogu na adrese www.stredula.cz, odkud už vás nasměřuji (i skrze sociální sítě – Twitter @stredula nebo FB) na nová místa a taktéž i k novým projektům, na nichž já i ostatní z HW budeme pracovat.

Přátelé, zatím ahoj, mějte se, slunce v duši a brzy naviděnou! :-)

Rozloučení Martina “DreamorCZ” Čabruna, vedoucí novinkové sekce

Nastal čas napsat nekrolog, uronit slzu a rozloučit se… mě naneštěstí nenapadají trefná slova. Za ta léta se událo tolik, že to není možné jednoduše shrnout do několika nicotných řádků posledního článku. Vlastně je to možné takto shrnout, ale člověk by měl na srdci mnohé a ještě víc o tom, jak rád poznával nové lidi, jak zažil spousty veselých i pochmurných chvil, jak je vděčný všem věrným čtenářů, jak děkuje za možnost být součástí něčeho takového. Byla to zkrátka výborná léta na HerniWeb.cz a nyní je čas se loučit.

Ještě však před tím, než napíši poslední slova na rozloučenou, tak někteří z vás by se mohli ptát, co bude s mým psaním a hlavně Warhammer fanstránkou, kterou jsem tak dlouho vedl. Psát rozhodně nepřestanu a již teď pomáhám rozjet jeden nový projekt, který se dočká menšího představení na KyberWeb linii blížícího se PragoFFestu. Co se týče fanstránky, ta se dočká nového webu během několika následujících měsíců a prozatím můžete sledovat krátké novinka z tohoto světa na FB stránce. Teď však k loučení, ať vás již déle netrápím…

Mávám tedy na poslední pozdrav Hernímu Webu, říkám nashledanou svým kolegům redaktorů a děkuji všem čtenářům za jejich přízeň, někdy a někde opět nashledanou.

Rozloučení Radka „Torhama“ Svobody, redaktora a novinkáře

HerníWeb.cz byl pro mne projektem, na kterém jsem stejně jako ostatní nechal mnoho času (kterého se mi zejména kvůli takřka neustálé robotě v továrně moc nedostává) a ten projekt pro mne znamenal setkání s partou zajímavých lidí. I mne si Josef „Logan“ Netrh do webu přitáhl poté, co jsem tu a tam přispíval na svůj blog na Doupěti, psal na fóru tamtéž a jeden čas jsem pracoval s Loganem a Hrtakem na projektu Nzone.cz; ten je již pár let také mrtvý.

Děkuji vedení a svým kolegům za čas i úsilí vložené do webu, bohužel se to celé i přes velmi pozitivní období a určité úspěchy (např. naše zpravodajství z E3 a GC 2011, kam část naší redakce přímo vyjela) šeredně zvrtlo a dnes píšeme společné parte našemu projektu, se kterým jsme strávili tolik našeho drahocenného času.

Co se týče mé budoucnosti, tak pravděpodobně skončím svoji redaktorskou kariéru a stanu se tím, čím jsem byl před érou Herního Webu i ostatních projektů, na nichž jsem spolupracoval – klasickým hráčem, freelancerem, který hraje a tu a tam něco napíše na blog. Je to již starý a dávno neaktualizovaný blog a to především z časových důvodů (které nabraly masivního rozměru poté, co jsem se stal redaktorem na Herním Webu). Je mi líto, že web končí, dal mi velikou zkušenost a možnost poznat skupinu dobrých lidí. Přeji vám všem dobře prožitého Silvestra a šťastný nový rok.

Nakonec ještě něco málo nostalgických obrázků…SDÍLEJ S PŘÁTELI

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Buzz
Autor: Martin Čabrun Zobrazit vše, co napsal  
Redaktor HerniWeb.cz, šéfredaktor na fs o W40k, moder a tak trochu i blázen. To je Martin Čabrun, rovněž známý pod přezdívkou DreamorCZ.
Bulk Email Sender